Szczegółowy opis stanowisk

nawigacja

 

DOMO-MEBLE Sp. z o.o.

Logistyka mebli dla Domów Wysyłkowych
QUELLE, NECKERMANN, OTTO

Zastępca Dyrektora Logistyki

Praca w dziale logistyki to zadania wymagające osobowości i charakteru umiejącego pracować ciągle na bardzo wysokich obrotach. Konieczne są umiejętności szybkiego reagowania na szybko zmieniające się sytuacje, szybkiego podejmowania trafnych decyzji, ogromnych zdolności organizacyjnych, przestrzennego myślenia oraz wyobraźni. Ta ostatnia pozwala przewidywać wcześniej możliwe scenariusze wydarzeń i przygotowywać odpowiednie do nich reakcje.
W firmie Domo-Meble realizowane zostają zlecenia wpływające od klientów Quelle, Neckermann oraz OTTO. Dział Logistyki ma za zadanie analizować informacje wchodzące pod kątem poprawności zleceń i ich zgodności z ofertą firmy, wspólnie z działem planowania produkcji nadzorować terminy produkcyjne, dbać o jakość załadunków, dokonywać poprawnej i pełnej kompletacji dokumentów w zależności od wymogów poszczególnych klientów oraz prowadzić odpowiednią gospodarkę magazynową umożliwiającą płynną realizację wysyłek kolejowych oraz samochodowych.
Funkcja zastępcy wymagała odpowiedzialności za całość pracy biura, optymalizacji, razem z całą kadrą zarządzającą, procesów prodykcyjnych mających wpływ na procesy w dystrybucji, zabezpieczanie odpowiedniej realizacji zleceń z terminem ważności i z późniejszym terminem realizacji.

 

2004 - 2005 A PLUS W Sp. z o.o.
Transport międzynarodowy na linii Hiszpania - Polska

Specjalista ds. Marketingu

Wymóg sprostania konkurencji oraz zmiana orientacji firmy spowodowały konieczność wykorzystania narzędzi marketingowych mających za zadanie rozwinąć komunikację między podmiotem a rynkiem, dając w wyniku efekt zwiększenia sprzedaży.
Uporządkowanie informacji wewnętrznej, segmentacja rynku, porzerzenie oferty, ujednolicenie wizerunku firmy, otwarcie rynku portugalskiego oraz związanie stałąwspółpracą wielu nowych klientów to najważniejsze osiągnięcia na tym stanowisku.

 

2003 Albatros Poland Sp. z o.o.
Transport międzynarodowy na linii Niemcy - Polska
Spedycja międzynarodowa

Specjalista ds. Marketingu

Silna firma bardzo dynamicznie się rozwijająca wymagała silnego wsparcia marketingowego.
Działania marketingowe skoncentrowane były na zdobyciu przewagi rynkowej poprzez dostarczanie konkurencyjnych usług, największym usługobiorcom z terenu Polski, którzy wchodząc w sferę klientów strategicznych dawali pewność "zatrudnienia" samochodom firmy.
Podstawowe elementy charakteryzujące moje obowiązki to zdobywanie informacji, analizy rynku, bezpośrednie rozmowy, zawieranie kontraktów oraz kontrola jakości współpracy.
Ze względu na stronę, po której leżała gestia transportowa, konieczne były również działania na rynku zagranicznym, w większości niemieckim. W tym przypadku kontakt bezpośredni, rozmowy wstępne, negocjacje to najważniejsze z elementów działań.

 

2002 - 2003 Infocentrum Sp. z o.o.
Centrum Informatyki i Telekomunikacji firmy HCP w Poznaniu

Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży

Stworzenie pełnego portfela usług, doskonalenie jednych, rezygnacja z drugich, wprowadzanie nowych pomysłów to początkowe działania na tym stanowisku.
Obszar jaki należało objąć marketingowo był bardzo duży: usługi teleinformatyczne (własna centrala i linie telefoniczne), internet, hosting, tworzenie stron WWW, programowanie, sprzedaż i serwis części i sprzętu komputerowego, przedstawicielstwa firm informatycznych i przemysłowych.
Przebudowano i usprawniono dział sprzedaży, stworzono jednolite lecz różne dla różnych grup klientów sposoby komunikacji i sprzedaży, organizowano i prowadziono spotkania, szkolenia i konferencje dla właścicieli przedstawicieli firm związanych biznesowo z Infocentrum.

 

2001 P.P.H. Witrochem
Produkcja wysokiej jakości akcesoriów wyposażenia łazienek.

Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Praca z dużymi sieciami handlowymi to przede wszystkim zapewnienie płynności dostaw zamówionych towarów i analiza konkurencji. Następnie zapewnienie marketom wsparcia marketingowego w postaci materialnej, informacyjnej i osobowej. Dotyczy to organizacji promocji, troski o jakość ekspozycji w sklepie, szkolenia obsługi, czym czynnie wspierana była sprzedaż w sklepie. Praca na tym stanowisku charakteryzowała się ciągłym bezpośrednim kontaktem z obsługą spklepów a co z tym związane, bardzo częstymi wyjazdami.

 

2000 Fabryka Mebli "Wiza"
Produkcja mebli tapicerowanych

Specjalista ds. Eksportu

Bezpośrednia obsługa przedstawicieli na rynku niemieckim. Wsparcie informacyjne, dostarczanie elementów wsparcia sprzedaży: próbników materiałów, katalogów, realizacja transportów, dokumentacja przewozowa i sprzedażowa. Bezpośrednia obsługa klientów końcowych tj. pośredników, hurtowników i sklepów.

 

1999-2000 Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie
Nationale-Nederlanden S.A. Polska

Agent Ubezpieczeniowy

Bezpośrednia sprzedaż "produktów" firmy. Obsługa klientów.